State Track Participants by Order of Events
Thursday
Girls Discus - April Czarnecki - 21st (93'4")
Girls 3000 Meter Run - Abby Huls - 19th (11:18.32)
Boys 3200 Meter Run - Payton Marrs - 11th (9:49.43)
Boys 200 Meter Dash prelims - Elijah Facey - 14th (22.836)
Boys Discus - Isaac Erbes - no mark
Girls 4x800 Meter Relay - Madi Lynch, Kayla Owens, Macy Gaskill, Avery Peterson - 13th (9:54.51)
Boys 4x800 Meter Relay - Payton Marrs, Drew Dabney, Jay Marcotte, Ben Daumueller - 4th (7:58.16)
Girls 100 Meter Dash prelims - Skyler Shellmyer - 16th (12.85)
Boys 100 Meter Dash prelims - Harrison Waylee - currently in 7th after prelims (11.22)
Girls 400 Meter Dash - Dee Dee Pryor - 11th (1:00.23)
Boys 400 Meter Dash - Drew Dabney - 10th (50.22)
Friday
Girls Shot Put - April Czarnecki - 16th (36' 6.75")
Boys 4x200 Meter Relay - Ian Neyens, Joshua Neyens, Jacob Brechtel, Elijah Facey - 15th (1:31.60)
Boys Shot Put - Isaac Erbes - 4th (55'4")
400 Meter Hurdles - Skyler Shellmyer - 3rd (1:03.62) / Dee Dee Pryor - 11th (1:07.27)
Boys Distance Medley Relay - Chris Miller, Drew Dabney, Jay Marcotte, Ben Daumueller - STATE CHAMPION (3:27.91) - School Record
Girls 4x100 Meter Relay prelims- Elle Brownell, Hope Johnson, Dee Dee Pryor, Sklyer Shellmyer - 17th (50.45)
Boys 4x100 Meter Relay prelims - Chris Miller, Harrison Waylee, Joshua Neyens, Elijah Facey - qualify for finals, currently 6th after prelims (42.53)
Boys 4x400 Meter Relay prelims - Drew Dabney, Jay Marcotte, Harrison Waylee, Ben Daumueller - Disqualified
Saturday
Girls Sprint Medley Relay - Elle Brownell, Emory Widlowski, Skyler Shellmyer, Dee Dee Pryor - 10th (1:50.16)
Boys Sprint Medley Relay - Chris Miller, Joshua Neyens, Elijah Facey, Harrison Waylee - 5th (1:32.54) - School Record
Girls 800 Meter Run - Macy Gaskill - 12th (2:21.30), Kayla Owens - 20th (2:26.09)
Boys 800 Meter Run - Ben Daumueller - 5th (1:54.74) - School Record, Jay Marcotte - 6th (1:54.75)
Boys 100 Meter Dash Finals - Harrison Waylee - 7th (:10.95)
Boys 1600 Meter Run - Payton Marrs
Boys 4x100 Meter Relay Finals - Chris Miller, Harrison Waylee, Joshua Neyens, Elijah Facey - 4th (:42.41) - School Record
Team Places
Girls - 24th
Boys - 7th